Eizeringen - Dilbeek
Afbraak bovengrondse luchtlijn tussen Lennik en Dilbeek

-
In het belang van de samenleving
Elia breekt een bovengrondse luchtlijn (36kV) af tussen het hoogspanningsstation van Eizeringen in Lennik en het hoogspanningsstation van Dilbeek. Sinds 2022 werd het net in de regio versterkt en wordt het hoogspanningsstation van Eizeringen gevoed door een bijkomende 150kV-verbinding. Dankzij deze versterking kon de bovengrondse 36kV-verbinding tussen Lennik en Dilbeek uit dienst worden genomen. Dat gebeurde in 2024. Vanaf maart 2025 start Elia gefaseerd aan de ontmanteling en afbraak van de luchtlijn. -
Traject
Elia breekt een bovengrondse luchtlijn (36kV) af tussen Lennik en Dilbeek. Het traject start vanaf het hoogspanningsstation Eizeringen aan de Ninoofsesteenweg. De bovengrondse luchtlijn wordt afgebroken tot het hoogspanningsstation van Dilbeek aan de Kloosterstraat.
-
Omgeving
Over een lengte van 8 kilometer worden alle elektriciteitsdraden verwijderd. In totaal zal Elia 41 hoogspanningsmasten afbreken. Elia wil via duidelijke afspraken de impact van de werken op de omgeving zo minimaal mogelijk houden. Deze afspraken worden regelmatig gecontroleerd door een werftoezichter.
- Elia voert de werken gefaseerd uit om de hinder voor de omgeving in tijd en ruimte te beperken.
- De toegang tot woningen en ondernemingen blijft altijd mogelijk tijdens de werken.
- Het werfverkeer maakt gebruik van de kortste, veiligste en best bereikbare routes.
- Mogelijke omleidingen worden met de betrokken instanties besproken en op voorhand gecommuniceerd aan omwonenden.
- Bij het verwijderen van elektriciteitsdraden wordt gebruik gemaakt van houten portieken of kranen om de impact op de omgeving te beperken.
- Voetgangers en fietsers kunnen steeds veilig de werfzone passeren.
- De werfzones worden na de werken altijd hersteld in hun oorspronkelijke staat.
-
Planning
De ontmanteling van de bovengrondse lijn verloopt in twee fasen
- Maart – juli 2025: Vanaf de mast op de kruising tussen de Bruine-Lieveheerstraat en de Kattenstraat in Dilbeek tot de mast aan het hoogspanningsstation in Eizeringen.
- Augustus – september 2025: Vanaf het hoogspanningsstation te Dilbeek tot aan de mast ter hoogte van de Stationsstraat 178 in Dilbeek.
-
Documenten
Contacteer ons
U bent betrokken bij een project en u heeft een vraag?Ons team staat voor u klaar.